(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Citroen Jumper (Nr 7148052)

Waga
Sztuk
Citroen Jumper
Długość
540 cm
Szerokość
204 cm
Wysokość
250 cm
2000 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2000 kg
Dystans
1023 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Austria, Salzburg, Nußdorf Am Haunsberg

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Roszczep

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się często, jak zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Należy pamiętać również, że właściwa waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.