(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-25 22:22

Citroen Jumper L1H2 (Nr 2415020)

Citroen Jumper L1H2

Marka i model:

Citroen Jumper L1H2

Waga w kg (łączna):

1925.00

Budżet zlecenia [zł]:

1800

Dystans: 1345.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu pojawia się często, jeśli nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

    Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Wypada pamiętać również, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Aarschot, 3200, Belgia

Od 26 lut 2018 do 31 mar 2018

Adres i termin dostawy

Morawica k Krakowa, Polska

Termin elastyczny