(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Citroen jumper l3h2 (Nr 5770119)

Citroen jumper l3h2

Marka i model:

Citroen jumper

Waga w kg (łączna):

2000

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1341.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Region Flamandzki, Gandawa

Od 29 sty 2020 do 5 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.