(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Citroen Jumper L3H2 z Włoch 04011 Aprilia - Gniezno (Nr 5106074)

Marka i model:

Citroen Jumper L3H2 2016

Waga w kg (łączna):

2050

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1846.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lazio, Aprilia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Gniezno

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada nie zapominać także, że rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.