(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Citroen Jumpy (Nr 6483659)

Citroen Jumpy
Waga
Sztuk
Citroen Jumpy 2 Gen. (2007 - 2016) Minivan
Długość
513 cm
Szerokość
189 cm
Wysokość
194 cm
ok.
1997 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1997 kg
Dystans
156 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Polska, Lubuskie, Zielona Góra

26 sie 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Baranowo

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu auta

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się pamiętać także, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.