(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-22 20:43

Citroen Jumpy minibus

(Nr 2406448)
Citroen Jumpy minibus

Marka i model:

Citroen Jumpy

Waga w kg (łączna):

1998.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1098.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, gdy kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać także, że właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Rhodt unter Rietburg, Niemcy

Od 23 lut 2018 do 4 mar 2018

Adres i termin dostawy

Niepołomice, 32-005, Polska

Termin elastyczny