(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Citroen Mehari (Nr 5987198)

Citroen Mehari

Marka i model:

Citroen

Waga w kg (łączna):

500

Liczba sztuk:

1

Dystans: 474.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Altea

Od 29 lip 2020 do 2 sie 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru wozu.