(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-27 14:08

Citroen Saxo

(Nr 2421176)
Citroen Saxo

Marka i model:

Citroen Saxo

Waga w kg (łączna):

1010.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1296.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba pamiętać również, iż faktyczna masa naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Évreux, 27000, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Szczecin, Polska

Termin elastyczny