(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

citroen saxo (Nr 4714612)

citroen saxo

Marka i model:

citroen saxo

Waga w kg (łączna):

934.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2480.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Olvan

1 paź 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Telde

5 paź 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada pamiętać także, że rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.