Citroen Xantia (Nr 7828600)

Citroen Xantia
Waga
Sztuk
Citroen Xantia X1 (1993 - 1998) Hatchback
Długość
452 cm
Szerokość
175 cm
Wysokość
140 cm
ok.
1275 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1275 kg
Dystans
2694 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Hiszpania, Nawarra, Pampeluna

Od 1 lip 2022 do 31 sie 2022

Adres i termin dostawy

Rumunia, Kluż-Napoka, Cluj-Napoca

Termin elastyczny


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada pamiętać także, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.