(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-20 11:09

CITROEN XARA

(Nr 2166459)
CITROEN XARA

Marka i model:

CITROEN XARA

Waga w kg (łączna):

3500.00

Dystans: 2023.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu pojawia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu wozu

    Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada nie zapominać także, iż faktyczna masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Warszawa, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Neapol, Włochy

Termin elastyczny