(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Citroen Xara (Nr 4887478)

Marka i model:

Citroen Xara

Waga w kg (łączna):

1650.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 152.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 26 sie 2019 do 8 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

Od 26 sie 2019 do 8 wrz 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się najczęściej, jak nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać także, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru auta.