Citroen xsara (Nr 5715031)

Citroen xsara

Marka i model:

Citroen. Xsara

Waga w kg (łączna):

1100

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1089.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 6 cze 2020 do 13 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicia, La Coruña

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jak nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada nie zapominać także, iż rzeczywista waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.