Citroen Xsara (Nr 7382998)

Citroen Xsara
Waga
Sztuk
Citroen Xsara 1 Gen. [restyling] (2000 - 2004) Break Familiar
Długość
416 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
140 cm
ok.
1193 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1193 kg
Dystans
1195 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Olot

Od 15 lut 2021 do 8 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Sanlúcar De Barrameda

Od 29 kwi 2021 do 14 maj 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się niekiedy, jak kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Powinno się pamiętać także, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.