Citron (Nr 6067910)

Citron

Marka i model:

Doesn’t matter

Waga w kg (łączna):

80

Budżet zlecenia [zł]:

300

Liczba sztuk:

94

Dystans: 1591.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Île-De-France, Paryż

Od 4 maj 2020 do 18 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 18 maj 2020 do 23 maj 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada nie zapominać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.