Citron C4 (Nr 5712166)

Citron C4

Marka i model:

Citroën C4

Waga w kg (łączna):

1332.00

Budżet zlecenia [€]:

5000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 6222.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

Od 20 sty 2020 do 29 lut 2020

Adres i termin dostawy

Kamerun, Creche Municipal Ronald Berger, Jaunde

Od 20 sty 2020 do 29 lut 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy nie zapominać także, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.