(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

citron c4 grand (Nr 5404950)

citron c4 grand

Marka i model:

citron c4 grand

Waga w kg (łączna):

1600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2161.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, County Dublin, Dublin

Od 22 sty 2020 do 2 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Chorzów

Od 22 sty 2020 do 2 lut 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, gdy nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada nie zapominać także, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.