(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

class dominator (Nr 335934)

class dominator

Marka i model:

class dominator 86 + heder + 2 agregaty 3m szerokosci

Długość [m]:

12

Szerokość [m]:

3.2

Wysokość [m]:

3.7

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 1165.60 km

Adres i termin nadania

Dania, kolding

Od 1 lut 2016 do 1 maj 2016

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Brzesko

Od 1 lut 2016 do 1 maj 2016


Transport maszyn rolniczych

Transport maszyn rolniczych z reguły bywa transportem o wielkich rozmiarach. Do maszyn rolniczych kwalifikujemy kombajny, kosiarki, siewniki, opryskiwacze, zgrabiarki jak i wiele innych. Duże pojazdy uprawne są urządzeniami nienormatywnymi. Pojazdy te nie powinny zwyczajnie jeździć po polskich trasach, ze względu na fakt, że ich wielkość przekracza możliwe gabaryty przewidziane przez przepisy w Polsce jak także w Unii Europejskiej. Komplikację przedstawiać może dodatkowo napór osi maszyn rolniczych, który przewyższa standardy możliwe dla większej części tras.

Jak transportuje się urządzenia uprawne?

Do transportu maszyn i pojazdów rolniczych często używa się przyczepy rodzaju jumbo oraz tele. Przewoźnicy oferujący przewóz maszyn rolniczych powinni posiadać prawidłowo dostosowanymi lawetami, które są w stanie przewieźć maszyny rolnicze, których waga jest do kilku ton, jak na przykład opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się przewozu urządzenia rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a jeszcze mieć przepisowe uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i praktykę. W przypadku, jeśli zestaw przewyższa dozwolone reguły wielkością lub wagą, potrzebne będzie odebranie odpowiedniego pozwolenia, a również potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Cena przewozu urządzeń rolniczych

Koszt transportu maszyny rolniczego jest zależna od gabarytów, wagi i sprawności urządzenia. Na koszt przewozu wpływa dodatkowo odległość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Istotnym czynnikiem może być również czas przewozu.