(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-26 16:02

coche

(Nr 2242365)
coche

Marka i model:

Nissan Qashqai

Waga w kg (łączna):

1400.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 999.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta uwidacznia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu wozu

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż właściwa waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Barcelona, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Sewilla, Hiszpania

Termin elastyczny