(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-27 21:23

coche

(Nr 2244519)

Marka i model:

Renault Kangoo

Waga w kg (łączna):

1463.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1678.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

    Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Należy nie zapominać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Chambéry, 73000, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Almogía, Hiszpania

Termin elastyczny