(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-28 13:31

Coche

(Nr 2245350)
Coche

Marka i model:

Kia sportage

Waga w kg (łączna):

1200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 693.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu samochodu

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać także, że rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Toledo, Hiszpania

2 sty 2018

Adres i termin dostawy

Barcelona, Hiszpania

3 sty 2018