(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-31 18:23

Coche

(Nr 2249121)
Coche

Marka i model:

Mercedes

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 3404.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

    Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, że faktyczna waga przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Pikeliai, 60376, Litwa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Guadalajara, Hiszpania

Termin elastyczny