(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-28 20:36

Coche

(Nr 2329100)
Coche

Marka i model:

Renault megane coupe

Waga w kg (łączna):

1370.00

Budżet zlecenia [€]:

500

Dystans: 1908.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu pojawia się często, jeśli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Coventry, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Madryt, Hiszpania

Termin elastyczny