(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-28 23:36

coche

(Nr 2329592)
coche

Marka i model:

Audi r8

Waga w kg (łączna):

1630.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2874.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu pojazdu pojawia się często, jeśli nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba pamiętać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Koszyce, 04151, Słowacja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Zamora, Hiszpania

Termin elastyczny