(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-29 17:18

Coche

(Nr 2332340)
Coche

Marka i model:

Citroen c3

Waga w kg (łączna):

928.00

Budżet zlecenia [€]:

300

Dystans: 898.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

    Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać również, że właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Barcelona, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Oviedo, Hiszpania

Termin elastyczny