(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-29 22:07

Coche

(Nr 2333400)

Marka i model:

BMW serie 1

Waga w kg (łączna):

1425.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 5049.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu auta

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać również, iż właściwa waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Calpe, 03710, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Reykjavík, 101, Islandia

Termin elastyczny