(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-21 11:15

Coche

(Nr 2400412)
Coche

Marka i model:

Renault twingo

Waga w kg (łączna):

1000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1766.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się często, gdy nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu pojazdu

    Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Należy nie zapominać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Burgos, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Monachium, Niemcy

Termin elastyczny