(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-23 12:03

Coche (Nr 2407908)

Coche

Marka i model:

Audi A3

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 696.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu pojawia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać również, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Madryt, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Palma, Hiszpania

Termin elastyczny