(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-24 08:35

Coche (Nr 2410284)

Coche

Marka i model:

FIAT freemont

Waga w kg (łączna):

1949.00

Dystans: 2309.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu wozu uwidacznia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu samochodu

    Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Madryt, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

County Dublin, Irlandia

Termin elastyczny