(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-24 15:05

coche

(Nr 2624148)
coche

Marka i model:

jetta 2006 VW

Waga w kg (łączna):

1300.00

Dystans: 2787.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu pojawia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać także, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Madryt, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Łódź, Polska

Termin elastyczny