(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-28 20:46

Coche

(Nr 2641872)
Coche

Marka i model:

Audi a3

Waga w kg (łączna):

1350.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2512.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu pojawia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia auta

    Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba nie zapominać także, że faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Aleje Jerozolimskie 239, Warszawa, 02-497, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Amposta, 43870, Hiszpania

Termin elastyczny