(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-29 15:03

Coche

(Nr 2643448)
Coche

Marka i model:

Peugeot 5008

Waga w kg (łączna):

1500.00

Dystans: 3343.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, gdy kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu wozu

    Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba nie zapominać także, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Madryt, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bukareszt, 010051, Rumunia

Termin elastyczny