(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-30 17:10

coche

(Nr 2647580)
coche

Marka i model:

mercedes clase c

Waga w kg (łączna):

1000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2259.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba pamiętać również, że właściwa masa naczepy nie może przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Birmingham, B11 2PN, Wielka Brytania

Od 4 maj 2018 do 11 maj 2018

Adres i termin dostawy

Murcia, Hiszpania

Termin elastyczny