(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-01 15:01

Coche (Nr 2650320)

Coche

Marka i model:

Audi Q2

Waga w kg (łączna):

1000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 281.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta pojawia się często, jak zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu samochodu

    Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Trzeba pamiętać także, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Barcelona, Hiszpania

Od 5 maj 2018 do 7 maj 2018

Adres i termin dostawy

Palma, 07012, Hiszpania

Od 7 maj 2018 do 9 maj 2018