(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-25 18:47

coche (Nr 2751008)

coche

Marka i model:

Peugeot 208

Waga w kg (łączna):

1050.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu pojawia się często, gdy zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

    Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie może przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Granada, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Asunción, Paragwaj

Termin elastyczny