(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-26 13:52

coche (Nr 2752952)

Marka i model:

mercedes benz clase A

Waga w kg (łączna):

1370.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 913.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, jak kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu auta

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba pamiętać również, że właściwa masa naczepy nie może przerastać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Sevilla, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Pamplona, Hiszpania

Termin elastyczny