(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-23 15:39

Coche

(Nr 3001328)
Coche

Marka i model:

Peugeot

Waga w kg (łączna):

1200.00

Budżet zlecenia [€]:

100

Dystans: 241.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z UK. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

San Cristóbal, 28021, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Barcelona, Hiszpania

Termin elastyczny