(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-23 16:04

coche

(Nr 3001452)
coche

Marka i model:

smart forwo

Waga w kg (łączna):

750.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1611.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu wozu pojawia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

    Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać także, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Villeneuve-Saint-Georges, 94190, Francja

Od 26 lip 2018 do 30 lip 2018

Adres i termin dostawy

Viana do Castelo, Portugalia

Termin elastyczny