(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-23 19:50

Coche

(Nr 3002708)
Coche

Marka i model:

Citroen C4 cactus

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu wozu pojawia się niekiedy, jak nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się pamiętać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Madrid, 28002, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Santo Domingo, Dominikana

Termin elastyczny