(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-24 11:52

Coche

(Nr 3005372)

Marka i model:

Ford B Max

Waga w kg (łączna):

1.30

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1013.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu auta uwidacznia się często, jak nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z UK. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

    Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać także, że faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Santiago de Compostela, Hiszpania

31 lip 2018

Adres i termin dostawy

Malaga, Hiszpania

Termin elastyczny