(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-24 13:10

coche (Nr 3005916)

Marka i model:

nissan qhasqai

Waga w kg (łączna):

2000.00

Budżet zlecenia [€]:

220

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 531.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się pamiętać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Sevilla

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madrid

Termin elastyczny