(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-26 23:17

Coche 4x4 JEEP Grand Cherokee (Nr 2419132)

Coche 4x4 JEEP Grand Cherokee

Marka i model:

JEEP Grand Cherokee

Waga w kg (łączna):

2450.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2088.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu auta pojawia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu auta

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Kreuzauer Straße, Beilngries, 92339, Niemcy

6 mar 2018

Adres i termin dostawy

Madryt, Hiszpania

12 mar 2018