(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-22 15:25

Coche Renault Clio

(Nr 2405256)
Coche Renault Clio

Marka i model:

Renault Clio

Waga w kg (łączna):

240.00

Budżet zlecenia [€]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2336.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu pojawia się często, kiedy zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu pojazdu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Należy nie zapominać również, iż właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Getynga, Niemcy

25 kwi 2018

Adres i termin dostawy

Almería, Hiszpania

Termin elastyczny