(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-28 17:46

coches

(Nr 2245818)
coches

Marka i model:

MB C200 cabrio 2017

Waga w kg (łączna):

1650.00

Dystans: 1883.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta pojawia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Należy pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Gronau, 48599, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Madryt, Hiszpania

Termin elastyczny