(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

COLONIA AGUA FLORIDA (Nr 5293766)

Długość [m]:

30

Szerokość [m]:

23

Wysokość [m]:

20

Waga w kg (łączna):

3

Typ usługi:

Tylko transport

Opakowanie ładunku:

AGUA FLORIDA COLONIA

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 3252.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Tarrasa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Estonia, Viljandimaa, Viljandi

Termin elastyczny


Transport przedmiotów specjalnej ostrożności

Za przesyłki, których przewóz wymaga nadzwyczajnej ostrożności uważa się przedmioty, które łatwo ulegają uszkodzeniom oraz bywają kruche i nietrwałe. Zaliczamy do nich np. dekoracje, elementy szklane, dzieła sztuki, wyroby gliniane oraz rzeczy zrobione z delikatnych materiałów. Pośród często przetransportowywanych rzeczy natrafimy na gitary, szklane kabiny prysznicowe, delikatny sprzęt elektroniczny, rzeźby, zegary oraz stoły do gry w piłkarzyki.

 

Kwestia należytego osłonięcia transportu jest newralgiczna. Opłaca się zastosować materiały zabezpieczające jak na przykład: folia bąbelkowa, folia stretch oraz kartony. Folii bąbelkowej oraz tekturę dobrze jest skorzystać do zabezpieczenia mniejszych fragmentów – można je zakupić w markecie budowlanym i w sklepach internetowych. Tymczasem folia stretch używana jest do owinięcia całej rzeczy. Do zabezpieczenia przesyłki można wykorzystać również koce, styropian, magazyny, ręczniki oraz taśmy.

 

Cena przewozu paczki o wielkiej ostrożności

 

koszt transportu pakunku, która domaga się szczególnej ostrożności zależy od ciężaru i gabarytów, jak również od odległości między punktem załadunku oraz punktem rozładunku. Na ostateczny koszt może zaważać również konieczność dostarczenia materiałów zabezpieczających przez firmę przewozową. Przykładowo, za przewóz lustra na odcinku od Gliwic do Warty zapłacono niecałe 250 zł. Tymczasem za przewóz zegara nad kominek na trasie Holandia – Łódź wydano kwotę 200 PLN. Za przewóz rzeźby z kamienia z Umianowic do Warszawy zapłacono 300 PLN.