(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Compact tractor with front loader, Dexion racking (Nr 4851790)

Compact tractor with front loader, Dexion racking

Marka i model:

Iseki tf325

Długość [m]:

4

Szerokość [m]:

1.4

Wysokość [m]:

1.5

Waga w kg (łączna):

1200.00

Dystans: 2063.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Dunstable

30 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Monóvar/monòver

8 paź 2019


Transport maszyn rolniczych

Transport pojazdów rolniczych nierzadko jest transportem o wielkich gabarytach. Do pojazdów rolniczych wliczamy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, siewniki, opryskiwacze, zgrabiarki jak i wiele innych. Wielkoformatowe maszyny rolnicze bywają pojazdami nienormatywnymi. Pojazdy te nie powinny samodzielnie jeździć po drogach, dlatego że ich rozmiar przekracza dozwolone gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w kraju jak także w Europie. Przeszkodę przedstawiać może również napór osi urządzeń rolniczych, jaki przewyższa reguły dopuszczalne dla większej części tras.

Jak przewozi się urządzenia rolnicze?

Do transportu urządzeń i pojazdów rolniczych zazwyczaj korzysta się z naczepy typu jumbo lub tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport urządzeń uprawnych powinni dysponować prawidłowo dopasowanymi lawetami, jakie mogą przetransportować pojazdy uprawne ważące do kilku ton, jak na przykład kombajny. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a dodatkowo posiadać właściwe uprawnienia, sprzęt fachowy i praktykę. W przypadku, gdy maszyna przewyższa możliwe standardy gabarytami lub ciężarem, wymagane będzie otrzymanie odpowiedniego zezwolenia, a również potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Koszt przewozu ciągników rolniczych

Koszt transportu pojazdu rolniczego jest zależna od wymiarów, wagi i stanu urządzenia. Na wycenę transportu wpływa również długość między miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Znaczącym czynnikiem może być także czas przewozu.