(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Kontener Dodano: 2017-12-27 19:08

Container

(Nr 2244300)
Container

Długość [m]:

6.05

Szerokość [m]:

2.43

Wysokość [m]:

2.59

Waga w kg (łączna):

3000.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 162.00 km

Transport kontenerów

    Kontenery to metalowe pojemniki wykorzystywane w przewozie niedużych paczek (drobnicy), które zwykle podzielone są na drobne pakunki lub zwykle są zapakowane w worki, skrzynie lub pudła. Drobnica może być także przewożona na paletach. Kontenery służą do transportu zarówno towarów sypkich, jak i cieczy oraz takich produktów, które potrzebują podgrzewania lub chłodzenia.

    Struktura kontenera jest trwała, co umożliwia częste zastosowanie. Każdy metalowy pojemnik posiada należyty ekwipunek, który umożliwia przyczepianie i przemieszczanie kontenera z jednego pojazdu na inny. Pojemniki zwykle transportuje się samochodami ciężarowymi.

Rodzaje metalowych pojemników

    Wziętym gatunkiem kontenera jest kontener 20-stopowy, najczęściej określany jako kontener 1C. Jest to kontener o obszerności około 33 metrów kwadratowych. Formaty w środku pojemników metalowych 20-stopowych wynoszą 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener gatunku 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego formaty wewnętrzne są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C da radę przetransportować prawie 10 europalet. Kontenery te przeważnie stosuje się w transporcie rzeczy zapakowanych.

    Dostępne bywają również pojemniki 20-stopowe i 40-stopowe kategorii „open top” – tych kontenerów rozmiary są porównywalne do kontenerów 1C i 1A, różnią się tym, że otwierane są z góry. Ten gatunek kontenerów stosuje się przy transporcie materiałów pakowanych z góry i materiałów sypkich.

    Gatunek kontenera „flat rack” wykorzystywany jest w transporcie pakunków gigantycznych i ciężkich ładunków. Ten gatunek kontenera w wariancie „collapsible” posiada dodatkowo składane ściany.

    Pozostałymi typami kontenera są kontenery - chłodnie, ogrzewane, termiczne. Kontenery „high cube” stosuje się w przewozie pakunków przestrzennych. Pojemniki „open side” mają otwierane ściany i dach. Pojemniki metalowe kategorii „rolling floor” mają podłoże toczne. Występują także pojemniki cysterny, pojemniki z wentylacją, pojemniki wyposażone w podpory do samozaładunku.

Cena przewozu kontenera

    Cena transportu kontenera jest zależna od wymiarów i rodzaju transportowanego towaru, drogi oraz szczególnych warunków, które przewoźnik musi wykonać w trakcie transportu.

Adres i termin nadania

Vigo, 36201, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Coruña, 35350, Hiszpania

Termin elastyczny