container 20" (Nr 7818175)

container 20"
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
container 20"
600 x 250 x 250 cm
10000 kg
1
Łączna waga:
10000 kg
Dystans
0 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Wymagana
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Chiny, Guangdong, Kanton

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 3 lip 2021 do 8 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport kontenerów

Kontenery to żelazne skrzynie używane w transporcie niedużych towarów (drobnicy), które zwykle podzielone są na drobne pakunki lub zazwyczaj są popakowane w worki, skrzynie lub pudła. Drobnica może być także umieszczana na europaletach. Metalowe pojemniki służą do przewozu zarówno towarów sypkich, jak i płynnych oraz takich towarów, które wymagają ogrzewania lub chłodzenia.

Konstrukcja metalowego pojemnika jest solidna, co pozwala na częste wykorzystanie. Każdy metalowy pojemnik ma należyty sprzęt, który ułatwia przyczepianie i przemieszczanie kontenera z jednego pojazdu na inny. Pojemniki najczęściej przewozi się samochodami ciężarowymi.

Rodzaje kontenerów

Wziętym rodzajem kontenera jest kontener 20-stopowy, najczęściej określany kontenerem 1C. Jest to pojemnik o pojemności prawie 33 metrów kwadratowych. Gabaryty w środku pojemników metalowych 20-stopowych wynoszą 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik kategorii 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego gabaryty wewnętrzne są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C da radę przewieźć prawie 10 palet. Kontenery te przeważnie wykorzystuje się w przewozie materiałów zapakowanych.

Osiągalne są także pojemniki 1C i 1A kategorii „open top” – ich rozmiary są porównywalne do kontenerów 1C i 1A, różnią się tym, że otwierane są z góry. Ten gatunek kontenerów stosuje się przy przewożeniu materiałów ładowanych z góry i surowców sypkich.

Gatunek kontenera „flat rack” używany bywa w transporcie pakunków potężnych i ciężkich pakunków. Ten rodzaj kontenera w wariancie „collapsible” posiada dodatkowo składane ściany.

Innymi typami kontenera są kontenery chłodnicze, izotermiczne, termiczne. Kontenery „high cube” stosuje się w przewozie pakunków przestrzennych. Kontenery „open side” posiadają rozchylane ściany i dach. Kontenery gatunku „rolling floor” posiadają podłogę toczną. Wyróżniamy także kontenery cysterny, pojemniki agregaty, kontenery z obudową.

Koszt transportu pojemnika metalowego

Cena transportu pojemnika metalowego jest uzależniona od wielkości oraz typu przewożonego towaru, odległości oraz specjalnych warunków, które firma przewozowa musi zrealizować podczas transportu.