Container 20 pies (Nr 6530589)

Container 20 pies

Długość [m]:

6.05

Szerokość [m]:

2.438

Wysokość [m]:

2.50

Waga w kg (łączna):

4000

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 286.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Asturias, Llanera

26 paź 2020


Transport kontenerów

Kontenery to żelazne pojemniki używane w transporcie niewielkich paczek (drobnicy), które zazwyczaj podzielone są na drobne pakunki lub zwykle są popakowane w worki, skrzynie lub pudła. Drobnica bywa także umieszczana na paletach. Kontenery służą do przewozu zarówno produktów sypkich, jak i płynnych oraz takich towarów, które wymagają ogrzewania lub ochładzania.

Struktura kontenera jest solidna, co umożliwia wielokrotne użytkowanie. Każdy metalowy pojemnik ma właściwy osprzęt, który ułatwia umocowanie i przemieszczanie kontenera z jednego pojazdu na inny. Kontenery zwykle przewozi się pojazdami ciężarowymi.

Rodzaje metalowych pojemników

Rozpowszechnionym rodzajem pojemnika jest kontener 20-stopowy, niejednokrotnie nazywany jako kontener 1C. Jest to pojemnik o pojemności blisko 33 metrów kwadratowych. Wymiary wewnątrz kontenerów 1C wynoszą 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik kategorii 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego wymiary wewnętrzne wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C da radę przewieźć blisko 10 palet. Kontenery te przeważnie wykorzystuje się w transporcie surowców zapakowanych.

Dostępne są także kontenery 20-stopowe i 40-stopowe typu „open top” – ich rozmiary są podobne do kontenerów 1C i 1A, różnią się tym, że otwierane są z góry. Ten rodzaj kontenerów stosuje się do przewożenia surowców pakowanych z góry i surowców sypkich.

Rodzaj pojemnika metalowego „flat rack” wykorzystywany bywa w transporcie towarów olbrzymich i ciężkich towarów. Ten rodzaj kontenera w odmianie „collapsible” posiada dodatkowo składane ściany.

Dalszymi rodzajami kontenera są kontenery - chłodnie, ogrzewane, termiczne. Pojemniki metalowe „high cube” stosuje się w transporcie towarów przestrzennych. Pojemniki „open side” posiadają rozkładane boki i wieko górne. Pojemniki metalowe gatunku „rolling floor” wyposażone są w podłoże toczne. Wyróżniamy także pojemniki cysterny, kontenery z wentylacją, pojemniki wyposażone w podpory do samozaładunku.

Cena przewozu kontenera

Cena transportu pojemnika metalowego jest zależna od wymiarów i rodzaju przewożonego ładunku, trasy oraz dodatkowych warunków, które firma przewozowa musi wykonać podczas przewozu.