(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

containers (Nr 6044914)

containers

Długość [m]:

12

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

2.5

Waga w kg (łączna):

28000

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Dystans: 660.00 km

Adres i termin nadania

Kuba, La Habana, Hawana

30 maj 2020

Adres i termin dostawy

Kuba, Las Tunas, Las Tunas

26 cze 2020


Transport kontenerów

Kontenery to metalowe skrzynie wykorzystywane w transporcie drobnych paczek (drobnicy), które zazwyczaj podzielone są na mniejsze paczki lub zwykle są spakowane w worki, skrzynie lub kartony. Drobnica może być również umieszczona na paletach. Kontenery służą do transportu zarówno towarów sypkich, jak i cieczy oraz takich produktów, które potrzebują podgrzewania lub chłodzenia.

Struktura kontenera jest wytrzymała, co umożliwia częste zastosowanie. Każdy kontener ma właściwy osprzęt, który umożliwia przyczepianie i przemieszczanie kontenera z jednego samochodu na drugi. Kontenery zwykle transportuje się pojazdami ciężarowymi.

Typy kontenerów

Cenionym typem pojemnika jest kontener 20-stopowy, zwykle określany jako kontener 1C. Jest to kontener o obszerności około 33 metrów kwadratowych. Gabaryty w środku kontenerów 20-stopowych są równe 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik typu 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego gabaryty wewnętrzne wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C można przewieźć około 10 europalet. Kontenery te przeważnie wykorzystuje się w przewozie rzeczy zapakowanych.

Osiągalne bywają również pojemniki 20-stopowe i 1A kategorii „open top” – tych kontenerów gabaryty są podobne do kontenerów 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierane są z góry. Ten typ kontenerów używa się do przewożenia materiałów pakowanych z góry i surowców sypkich.

Gatunek pojemnika metalowego „flat rack” wykorzystywany jest w transporcie pakunków ponadgabarytowych i ciężkich ładunków. Ten gatunek kontenera w wersji „collapsible” ma dodatkowo składane boki.

Innymi typami kontenera są pojemniki chłodnicze, izotermiczne, termiczne. Kontenery „high cube” używa się w przewozie towarów przestrzennych. Kontenery „open side” mają rozchylane ściany i dach. Pojemniki metalowe rodzaju „rolling floor” wyposażone są w podłogę toczną. Występują również kontenery cysterny, kontenery agregaty, pojemniki z obudową.

Cena przewozu kontenera

Cena przewozu kontenera jest uzależniona od gabarytów oraz typu przewożonego towaru, trasy oraz specjalnych warunków, które firma transportowa musi zrealizować podczas przewozu.